FAQ: Ilkokul Öğretmenini Nereye Şikayet Edebilirim?

Okul ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, “MEBİM 147” hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” telefon hattı kuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB ) numaralı MEB numarasını aramaktır.

147 kapandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Van merkezli kurulan iletişim merkezinin Alo 147 iletişim hattının kapandığı, onun yerine 444 0 632 telefon hattının devreye sokulduğu belirtildi. İletişim Merkezi’nde 180 kişi görev yapıyor.

Özel anaokulunu nereye şikayet edebilirim?

Ya da bulunan il ve ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının herhangi bir birimine, şubesine başvuruda bulunabilir. Bunun üzerine bahsi geçen iki kurum, müfettişlerini görevlendirerek söz konusu kreşteki ya da anaokulundaki problemlerin ne olduğunu açığa çıkartmak ile mükelleftirler.

4440632 ne?

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ (MEBİM) Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “ 444 0 632 ” (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

You might be interested:  FAQ: Açık Öğretim Ilkokul Sınavı Ne Zaman?

Sürücü Kursları nereye şikayet edilir?

Ehliyet Kursu Şikayet Ehliyet kursları yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) denetiminde olan kurumlardır. Dolayısıyla bu kurslarla ilgili yaşayacağınız herhangi bir nedende ise yine muhatabınız Milli Eğitim Bakanlığı olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığına mail nasıl atılır?

Milli Eğitim Bakanlığı e-posta adresi; kurumsal kullanıcıları için @ meb.gov.tr iken; okul kullanıcıları için @ meb.k12.tr şeklindedir. MEB iletişim kanalları konuya ve birime göre farklılık göstermektedir.

Şikayet dilekçesi nasıl yazılır?

Şikayet dilekçesinde şikayette bulunan kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, şikayet edilen şüphelinin belli ise kimlik ve iletişim bilgileri yazılır. Suçun kim tarafından işlendiği belli değil ise şikayet faili meçhul olarak yapılır. Bunların yanında şikayet dilekçesine belli ise suç tarihi yazılmalıdır.

147 telefon hattı nedir?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un talimatıyla “ALO 147 ” hattı kaldırılarak yerine başta öğretmenler olmak üzere öğrenci, veli ile diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla MEB İletişim Merkezi “444 0 632” telefon hattı kuruldu.

Mebim hafta sonu açık mı?

Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur. Resmi bir kuruluştur. Milli Eğitim Müdürlüğü sabah sekiz buçukta (08:30) çalışmaya başlar ve akşam beşe (17:00) kadar çalışmaya devam eder. Hafta sonu ise Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmamaktadır.

Mebim 147 öğretmene teşekkür mesajı nasıl gönderilir?

Oluşturulan başvurular öğretmenlere yazılı olarak iletiliyor. 147 hattı üzerinden gönderilen mesajın yeni hattı 444 0 632 nolu telefon numarasıdı. Öğretmene teşekkürler mesajı 444 0 632 aranarak gönderilecek.

Özel rehabilitasyon merkezleri nereye şikayet edilir?

ALO 183: Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Ilkokul 1.Sınıf Hangi Okula Gidecek?

Devlet Anaokulu kayıtları ne zaman başlıyor?

2021-2022 eğitim öğretim döneminde ana sınıfına gidecek öğrencilerin kayıtları 5 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Veliler, yaşı gelen öğrencileri istenilen belgeleri de götürerek Eylül ayına kadar ana okuluna kaydettirebilecekler.

Devlet anaokulları kaç saat?

Yarım gün temel eğitim veren anaokulları saatleri genellikle sabahları 08.00 ile 13.00 arasında, öğlen devresi ise 13.00 ile 17.00 arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *