Hızlı Cevap: Ilkokul Denklik Belgesi Nasıl Alınır?

Öğrenci denklik belgesi nereden alınır?

Lise denklik belgesi için il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden ya da Türkiye’nin yurt dışındaki temsilciliklerinden alınabilmektedir.

Milli eğitim Bakanlığı denklik belgesi nasıl alınır?

Denklik işlemi başvuruları e- Denklik modülü üzerinden yapılmaktadır. Denklik işlemi, denklik talebinde bulunan kişinin belgelerinin asılları ile denklik merkezlerinde e- Denklik modülü üzerinden gerçekleştirilir.

E devletten denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

https://www.turkiye.gov.tr/yok- denklik – basvurusu adresinden yapılabilir. Süreç nasıl İşlemektedir? Uygulamaya giriş yapabilmek için e – devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra kişisel ve diploma bilgilerinizi girerek, belgelerinizin aslını renkli olarak tarayıp sisteme yüklüyorsunuz.

Denklik için ne lazım?

Denklik İçin Gerekli Evraklar (T.C Vatandaşları İçin)

 • İmzalı başvuru formu.
 • Diplomanın aslı ya da noter onaylı sureti.
 • Denkliği istenen diplomanın ya da mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti ve noter onaylı tercümesi.
 • Denkliği istenen diplomanın kapsadığı öğrenim süresine ait transkriptin aslı.

Yurtdışı denklik belgesi nasıl alinir?

Yurt dışı denklik belgesi alabilmek için ilk yapılması gereken YÖK Denklik Web Sayfası aracılığıyla YÖK ‘e ön başvuru yapmaktır. Ön başvurunuzu tamamladıktan sonra inceleme aşamasına geçebilmek için yine aynı sistem üzerinden yetkili makamla görüşebilmek için randevu almanız gerekmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ilkokul Diploma Nasıl Çıkarılır E Devletten?

YÖK denklik belgesi nasıl alınır?

Belge alımı için online olarak başvuru yapılır. Bu başvuru e devlet ya da YÖK resmi internet adresinden yapılır. Kurum tarafından ön inceleme başvuru yapıldıktan sonra gerçekleşir. Ön incelemede diplomanın teyit edilmesi yer alır.

Denklik belgesi e okula nasıl işlenir?

Yıl Sonu Notu Bulunmayan ( Denklik Kaydı Girilecek) Öğrenciler Tespit Ediliyor. Denklik kaydı girilecek öğrenci tespit edildikten sonra denklik kaydını giriniz. İşlemler e – Okul > Öğrenci İşlemleri > Denklik İşlemleri > Denklik İşlemleri ekra- nından yapılır.

Sözleşmeli öğretmenlik denklik belgesi nedir?

Denklik belgesi eğitim alanında yer alan Türk Yüksek Öğretim sistemiyle ilgili olan ve gerekli şartlar yerine getirildiğinde alınabilen bir belgedir. Türkiye ülkesinde üniversite eğitimi ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi küçükten büyüğe kategoriler şeklindedir.

Geçici denklik belgesi nedir?

MADDE 8 – (1) Denkliği talep edilen diplomanın/mezuniyet belgesinin Türk yükseköğretim sisteminde hangi alan ve düzeye eşdeğer olduğunu gösteren ve kesin denklik işlemi yapılıncaya kadar geçerli olan geçici denklik belgesi, başvuruların mezuniyet belgesi ile yapılması veya yargı kararlarının gerektirmesi hâlinde

E-devlet Antrenörlük başvurusu nasil yapilir?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

 1. Başvuruyu yapmadan önce,
 2. 1-Vesikalık fotoğraf.
 3. 2-Sağlık raporu.
 4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
 5. 4-Adli sicil kaydı ( E -devletten alınabilir)
 6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Spor Bilgi Sistemi denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

a- E-Devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra arama butonuna “ spor bilgi sistemi ” yazıp; spor elemanlarını tıklayarak denklik işlemleri butonundan giriş yapılması gerekmektedir. ( Detaylı anlatım sunumu için tıklayınız. ) b-Transkriptler onaylı olarak E-Devlet sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

Besyo denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24.12.2019 tarihinde yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğine göre üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor bölümlerinden mezun olan öğrencilerin antrenör denklik işlemleri E-devlet kanalıyla Spor Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Ilkokul Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yabancı Diploma Denkliği nereden alınır?

Yabancı bir ülkeden alınan üniversite diplomasının Türkiye’de geçerli olabilmesi için YÖK tarafından diploma denklik belgesi alınması gerekmektedir. Denklik başvurusunu online olarak denklik.yok.gov.tr sitesinden yapabilirsiniz.

Denklik almak zor mu?

Şöyle ki yükseköğretim kuruluna diploma denklik belgesi almak üzere başvuran ancak sınava girebileceğine dair yükseköğretim kurulu kararı bulunmayan adaylar sınava talepleri dâhilinde başvuru yapabilirler. Diploma denklik başvuruları reddedilen adaylar sınavlara giremezler. Bir bakıma da sınav zor diyebiliriz.

Besyo mezunları antrenörlük belgesi nasıl alınır?

En az iki dönem ilgili spor dalında eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *