Okuyucular soruyor: Ilkokul Birinci Sınıf Dersleri Nasıl Olacak?

1 sınıflar kaç saat ders yapacak?

Toplam 26 saat zorunlu ders var. 4 saatte Serbest Etkinlikler dersi vardır. Toplam haftalık ders saatleri 30’dur.

İlkokul 1 sınıflara uzaktan eğitim var mı?

UYUM HAFTASINDAN SONRA HAFTADA İKİ GÜN OKULA GİDECEKLER Söz konusu derslerin yüz yüze işlenemeyen ders saatleriyle ilkokul 1 ‘inci sınıf programındaki diğer dersler ise EBA TV ve EBA portal canlı sınıf uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemleriyle uygulanacak.

Bir sınıf dersleri nelerdir?

1. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri 2021-2022

 • Türkçe 10 saat.
 • Matematik 5 saat.
 • Hayat Bilgisi 4 saat.
 • Görsel Sanatlar 1 saat.
 • Müzik 1 saat.
 • Oyun ve Fiziki Etkinlikler 5 saat.

1 sınıf yüz yüze eğitim hangi dersler var?

Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle olacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise bu sınıflarda sadece uzaktan eğitim yapılacak.

Ilkokulda günde kac saat ders var?

İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlanacaktır.

You might be interested:  FAQ: Ilkokul Satır Sonunda Nasıl Ayrılır?

1 sınıflar okula ne zaman başlayacak 2021?

Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021 ‘de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.

Uzaktan eğitim hangi sınıflara var?

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokulları da dahil olmak üzere tüm ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında da tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıfları yüz yüze eğitime devam edecek.

Yüz yüze eğitim hangi sınıfları kapsıyor?

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda, imam hatip ortaokullarında, Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

1 sınıflara canlı ders var mı?

20.09.2020 Tarihinde Gelen Yenilikler 22 Eylül 2020 Salı itibari ile 1., 4. sınıflar ve Hazırlık sınıfları Pazartesi – Cumartesi günleri dahil her gün 8:30 – 20:20 arası istenilen saatte ” Canlı Ders ” yapılabilecek. 1., 4. sınıflar ve Hazırlık sınıflar için haftalık açılabilecek canlı ders için bir kota uygulanmayacak.

Ilk okulda hangi dersler var?

Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek. * İlkokul ve Ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.

Ilkokul 5 sınıfta hangi dersler var?

MEB tarafından 2020-2021 Eğitim öğretim yılında Ortaokul 5. sınıfta işlenecek dersler şu şekilde açıklanmıştır

 • Türkçe 6 saat.
 • Matematik 5 saat.
 • Fen Bilimleri 4 saat.
 • Sosyal Bilgiler 3 saat.
 • Yabancı Dil 3 saat.
 • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat.
 • Görsel Sanatlar 1 saat.
 • Müzik 1 saat.
You might be interested:  Ilkokul Nasıl Satır Sonunda?

Üniversite 1 de hangi dersler var?

TYT Dersleri – TYT’de Hangi Dersler Var?

 • Türkçe: 40 Soru.
 • Matematik: 40 Soru.
 • Fen Bilimleri: 20 Soru (7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji)
 • Sosyal Bilimleri: 20 Soru (5 Coğrafya, 5 Tarih, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe)

Yüz yüze eğitim hangi ders kaç saat?

MEB, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika olmasına karar verdi. Meslek liselerinde günde en fazla 10, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 8 ders saati eğitim yapılmasını kararlaştırdı.

Hangi dersler yüz yüze?

Bu sınıflarda haftada 14 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve Kur’an-ı Kerim, 24 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda aynı dersler yüz yüze olacak.

8 siniflar hangi dersler yuz yuze?

Bu sınıflarda haftada 14 ders saati yüz yüze eğitim yapıldığı zaman Türkçe, matematik, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve Kur’an-ı Kerim, 24 ders saati yüz yüze eğitim yapıldığı zaman da yine aynı dersler yüz yüze olarak işlenecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *