FAQ: E Okul Proje Ödevi Nasıl Girilir?

E-okul proje ödevi nasıl bakılır?

Öğretmenler ve okul idareci haricinde öğrenci ve velilerin sisteme giriş yaparak proje ödevinin içeriğini görmesine imkan yoktur. Proje ödevine dair E – Okul ‘da yapılabilecek tek şey, “Sınav ve Proje Bilgileri” kısmından projenin hangi dersten olduğunu ve teslim tarihini öğrenmektir.

Proje ödevi nasıl verilir?

Proje Ödevi Nasıl Hazırlanır

 1. Konunun seçilmesi.
 2. Amacın belirlenmesi.
 3. Bilgi toplama.
 4. Deney yapma.
 5. Bulgular ve tartışma.
 6. Yazım: Yazılı metinde şu sıra takip edilebilir.

Proje ödevleri teslim tarihi ne zaman?

PROJE ÖDEVLERİ SON TESLİM TARİHİ 23 NİSAN 2021’DİR. PROJE ÖDEVİ ALDIĞINIZ DERS ÖRĞETMENİ İLE GÖRÜŞEREK VEYA E-OKUL SAYFANIZDAN KONTROL EDEREK PROJE ÖDEVİ HAZIRLAYACAĞINIZ DERSİN KONUSUNU ÖĞRENİNİZ. PROJE ÖDEVİNİN NASIL HAZIRLANACAĞI KONUSUNDA DERS ÖĞRETMENİNİZDEN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Performans ödevi nasıl hazırlanır lise?

Performans Ödevi Aşağıdaki Sıralamaya Göre Hazırlanır 1- Konu ve beklenen performans dikkatlice okunur ve netleştirilir. 2- Öğretmenin ödevle birlikte verdiği yönerge dikkatlice okunur. 3- Ödevin niteliğine göre bir plan yapılır. Plan çerçevesinde veriler toplanır, matematiksel işlemler yapılır.

Bir öğrenci kaç dersten proje ödevi alabilir?

1. Öğrenciler, bir ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde en az bir proje hazırlar. Öğrenciler istedikleri takdirde farklı derslerde ya da aynı derste birden fazla proje hazırlayabilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Üniversiteye Yerleştikten Sonra Okul Puanı Ne Kadar Düşer?

EBA dan proje ödevlerine nasıl bakılır?

☆Canlı dersler, ☆ Projeler diye kısımlar bulunmaktadır Projeler kısmına bakıp, ardından oraya basıyorsunuz bir ekran açılıyor proje ödevleriniz orada yer almaktadır.

Performans ödevi Nasıl Hazırlanır?

Performans Ödevi Aşağıdaki Sıralamaya Göre Hazırlanır Konu ve beklenen performans dikkatlice okunur ve netleştirilir. Öğretmenin ödevle birlikte verdiği yönerge dikkatlice okunur. Ödevin niteliğine göre bir plan yapılır. Plan çerçevesinde veriler toplanır, matematiksel işlemler yapılır.

Lisede performans ödevi vermek zorunlu mu?

Her öğrencini bir eğitim öğreitm yılında en az bir dersten mutlaka Proje Çalışması ( Proje Ödevi ) alması gerekmektedir. Öğrenciler, her dönemde tüm derslerden en az bir performans çalışması, her ders yılında en az bir dersten proje hazırlama görevini yerine getirirler.

Lise Performans Ödevleri iptal mi?

Milli Eğitim Bakanlığı kendi buluşu olan performans ödevlerini yine kendisi uygulamadan kaldırdı. Artık öğrenciler performans ödevleriyle değerlendirilmeyecek.

Proje ödevlerinin süresi ne kadar?

Hazırlama Süresi 2-3 hafta kadardır. Kapsamı; bir ünitenin bir konusu veya en fazla tamamı olabilir. Grup çalışması olarak yapılabilir.

Bir proje ödevi en az kaç sayfa olmalı?

Proje ödevine göre değişebilir. Uzun proje ödeviyse 5yada6 sayfa olmalı. Kısa proje ödevi ise 3yada 2 sayfa olmalı.

Lise proje ödevi teslim edilmezse ne olur?

Cevap= Lise 1 öğrencisisin ve proje ödevini yapmazsan karnene kesinlikle 0 geçer ve sana çok kızar ve o hocanın gözünde düşersin.O kadar vermiş olduğun enek bir proje yüzünden gider.Bizleri hocalar sevmezse nefes aldığımız havayı nefes almak bile zor gelir kısacası o projeyi yapman çok önemli ve o projeyi yapmalısın.

Bir ödev nasıl hazırlanır?

Ödev Hazırlama 101: Makale ve Sunum

 1. Araştırma Konusunu Belirleyin.
 2. Literatür Taraması Yapın.
 3. Hipotez Oluşturun.
 4. Çalışma Protokolü Oluşturun.
 5. Başlık Bölümünü Hazırlayın.
 6. Etkili Bir Özet Yazın.
 7. Girişte Gereken Bilgileri Verin.
 8. Gereç ve Yöntem.
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Okul Öncesi Öğretmenleri Ne Iş Yapar?

Lisede performans ödevi hangi kalemle yazılır?

Sorusunu birlikte cevaplayalım; ⇒ Konu başlıkları kırmızı kalemle yazılır. Ödev içerikleri ise siyah veya lacivert pilot, dolma kalemle yazılır. Proje veya performans ödevlerinde tükenmez kalem kullanılmaz.

Proje ödevinin sonuna ne yazılır?

Kaynakça, performans ve proje ödevlerinin son sayfasına yazılmaktadır. Kaynakça yazımı rastgele olmamakla birlikte belirli düzeni ve kuralı vardır. Akademik bir şekilde yazılan tezlerde, kaynakça son derece önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *