FAQ: Eko Okul Ne Gibi Çalışmalar Yapar?

Eko Okul komitelerinde kimler yer alır?

İkinci komite ise okul müdürü ya da başyardımcısı, okul aile birliği temsilcisi, programa katkısı olabilecek veliler, öğretmenlerden ilgi duyanlar, muhtar ve/veya belediye temsilcisi, okulun Eko – Okul öğrenci timi temsilcisi ve katılmasında yarar görülen diğer temsilcilerden oluşur ve ikinci komitenin görevi projenin

Eko kulüp nedir?

Ülkemizde TÜRÇEV tarafından yönetilen, FEE destekli uluslararası bir program olan Eko -Okullar Programı’nın yürütülmesine katkı sağlaması amacıyla Özel Ataevler Koleji bünyesinde kurulan Eko Okul Kulübü ile öğrencilerimizde çevre bilinci oluşturma, doğal kaynakları koruma ve bilinçli tüketim gibi davranışlar

Nasıl Eko Okul olunur?

Nasıl Eko – Okul Oluruz?

  1. Eko – Okullar Programı üyeliği için;
  2. 1) Ağustos, Eylül, Ekim aylarında www.ekookullar.org.tr adresli internet sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap / Üye Ol” kısmı kullanılarak okul profili oluşturulması (1 Ekim, 17:30 son tarih ve saattir),

Eko Okul Nedir sunum?

Eko – Okullar Projesi okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Proje, okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.

Sürdürülebilir Okul Nedir?

Eko- Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Dolayısıyla eko- okullar, sınıfta ders öğretmenin ötesine geçerek, toplumun diğer bölümlerinde de çevre duyarlılığının sağlanmasında rol almış olurlar.

You might be interested:  Okul Maaş Işlemleri Nasıl Yapılır?

Eko Hangi okul?

İSTANBUL / ATAŞEHİR – Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu.

Türçev Vakfı ne iş yapar?

2001 Yılında Bakanlığımızın bünyesinde kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Okullarda Orman Programı Nedir?

Okullarda Orman Programı okul öncesi, ilk ve ortaokullarda uygulanan, amacı orman eko-sistemi ile ilgili bilginin ormanın içinde, ormanlara inceleme gezileri düzenleyerek arttırılması ve deneyimlerin uluslararası düzeyde paylaşılması olan bir çevre eğitim programıdır.

Yeşil Bayrak ödülü nedir?

Eko-Okullar program dâhilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimleriyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü veriliyor. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgelemektedir.

Yeşil Okul Nedir?

Yeşil Okul Projesi Beykoz İlçesi’ne bağlı 57 okulda çevre bilinci, çevre yönetimi ve atık yönetimi eğitimlerinin öğrencilerimizle uygulamalı olarak gerçekleştirmesini sağlayan sürdürülebilir bir projedir. Çevre bilincinin oluşturulması gibi konularda uygulama yaparak eğitim ve öğretim sağlamasını amaçlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *