FAQ: Esbl Hangi Okul?

Eti Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık var mı?

Okulumuz, beş ( Hazırlık +4) yıl eğitim ve öğretim vermektedir.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yatılı mı?

Okulumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında açıldı. Millî Eğitim Bakanlığının ortaöğretime yerleştirmeye yönelik yaptığı sınavla yılda 120 öğrenci almaktadır. Eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı ile 5 yıldır. Yatılı ve karma olan okulumuzda bir sınıftaki öğrenci sayısı yönetmelik gereği 30´u geçmez.

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi yatılı mı?

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu 204 öğrenci kapasitelidir. (105 kız, 99 erkek ) Odalar dörder ve üçer kişilik olup 2 oda küçük bir koridorla birleşmekte 8 kişiye 1 tuvalet, 1 banyo ve 2 lavabo kullanım imkanı bulunmaktadır.

Sosyal Bilimler Lisesi eğitimi nedir?

Ortaöğretimin genel amaçlarının yanı sıra, edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında öğrencilerin bilim insanı olarak yetiştirilmelerine kaynaklık etmeyi amaçlayan yatılı / gündüzlü ve karma okullardır.

Esbl hangi lise?

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi.

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi nereye taşındı?

2016-2017 eğitim-öğretim yılına kadar Yenikent Mahallesinde hizmet veren Kılıçoğlu Anadolu Lisesi binasının yıkılıp yeniden yapılacak olması sebebiyle, eğitime 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren Yıldıztepe Mahallesi Halk Caddesi Bülbül Sokaktaki Havacılar ilkokulu binasında devam edecektir.

Yüzdelik dilim ne demek?

Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir. Örnek vermek gerekirse yüzdelik dilimi %10 olan öğrenci sınava giren bir milyon üç yüz bin öğrenci arasından yüz otuz bininci, 130 000, olmuş demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *