FAQ: Okul Sporları Lisans Nasıl Çıkarılır?

Okul sporlarına nasıl giriş yapılır?

1.AŞAMA: Okulların e-mail adresine SGM tarafından otomatik şifre gönderilecektir. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilir.www.okulsportal.gsb.gov.tr sitesinden girerek Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığını tıkla. Açılan sayfada sağ yukarıda Okul sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bölümünü tıkla.

Sporcu lisansı nereden alınır?

14/12/2019 tarihli ve 30978 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği uyarınca, 2020 sezonundan itibaren Sporcu Lisans İşlemleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir.

Sporcu Tescil Belgesi Nedir?

Kulüp lisansı ya da ferdi sporcu lisansı çıkarabilmek için gerekli olan belgedir. Tescil fişi, başvuruda bulunan kişinin herhangi bir spor dalında tescilli bir sporcu olduğunu ifade eder. Bu belge, beraberindeki belgelerle beraber bağlı olunan İl Müdürlüğü’ne teslim edilir.

Spor bilgi sistemine nasıl kayıt olunur?

” Spor Bilgi Sisteminden alınacak kursiyer başvurularında Adli Sicil Kaydı, Lise Mezuniyet Belgesi, Yükseköğretim Mezun Belgesi ve Sportif Ceza Kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Sporcu özgeçmiş belgesi nasıl alınır?

Sportif özgeçmişiniz mevcut demektir. Lisans yılınız olarak özgeçmiş çıkartmak istiyorsanız. Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Aöf Okul Öncesi Öğretmenliği Nasıl Girilir?

Spor lisansına nasıl bakılır?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https:// spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra “uygulamaya git” yazısına tıklayın. Burada ” sporcu ” yazısına tıklayın.

Sporcu Lisansı nasıl alınır?

Lisanslı Sporcu Nasıl Olunur?

  1. Sağlık raporunu devlet hastaneleri ya da sağlık ocaklarından alabiliyorsun.
  2. Tescil fişini ise bu linkten indirmen, bilgisayarda doldurman ve teslim etmeden önce imzalaman gerekiyor.
  3. Yoğunluğa bağlı olarak süre değişse de en geç birkaç saat içinde lisansını teslim alman mümkün.

Ferdi lisans nereden alınır?

Spor kulüpleri adına kayıtlı olmayan sporcular kendi adlarına il müdürlüğünden ferdî sporcu lisansı alabilirler ve her yıl bu lisanslarını il müdürlüklerine vize ettirebilirler. İlk defa ferdî sporcu lisansı çıkaran sporcular hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabilirler.

Sporcu lisansı olanlara yasak var mı?

20 yaş altı lisanslı sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya ilgili Federasyonlarca düzenlenen durumunu gösterir belgeyi ibraz etmek kaydıyla müsabaka veya antrenman faaliyetleri saatlerinde sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaktır.

Dr Burhanettin Hacicaferoğlu kimdir?

Burhanettin Hacıcaferoğlu 01.08.1968 tarihinde Trabzon Sürmene’de doğdu. Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde 1991 yılında tamamladı. 20.07.2020 tarihi itibariyle İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Yüzücü belgesi nasıl alınır?

Yani 8 yaşından sonra lisans başvurusunda bulunabilirsiniz. Yüzme lisansı ilk kez çıkacak olan sporcular için sağlık belgesi ( protokol numarası olmalı), 3 adet vesikalık fotoğraf, resimli kimlik fotokopisi, bilgisayar ortamında doldurulmuş tescil belgesi ve veli izin belgesi gerekmektedir.

Vizeli sporcu lisansı nedir?

o) Vize: Sporcunun, ilgili sezon için federasyon faaliyetlerine katılabilmesine imkân veren izin işlemini, ifade eder. MADDE 5 – (1) Sporcuların, spor yapabilmeleri ve yarışmalara katılabilmeleri için lisans sahibi olmaları gerekir.

You might be interested:  Soru: Okul Birinciliği Kontenjanı Nasıl Kullanılır?

E devletten antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı ( E – devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Spor Bilgi Sistemi Denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

a- E-Devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra arama butonuna “ spor bilgi sistemi ” yazıp; spor elemanlarını tıklayarak denklik işlemleri butonundan giriş yapılması gerekmektedir. ( Detaylı anlatım sunumu için tıklayınız. ) b-Transkriptler onaylı olarak E-Devlet sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *