FAQ: Özel Okul Telafi Eğitimi Ne Zaman Yapılacak?

Özel okullar telafi eğitimine ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dönemde açılacak okullar öncesinde telafi eğitimlerinin yapılacağını açıkladı. Özel okullarda 15 Ağustos’ta başlayacak telafi eğitimi, devlet okullarında ise 31 Ağustos’ta başlayacak.

Telafi eğitimi hangi sınıfları kapsıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimi hakkında önemli bilgiler verdi. Normalleşme takvimi kapsamında 8. ve 12. sınıflar hariç eğitim uzaktan devam ediyor.

Liselerde telafi eğitimi olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı uygulanmaya başlanacak.

Özel ilkokullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren konuyla ilgili resmi açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. 2021-2022 döneminde ilk eğitim-öğretim dönemi 13 Eylül 2021 tarihinde başlayacak.

2021 ve 2022 özel okullar ne zaman açılacak?

Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021 ‘de uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.

Özel okullar telafi eğitimi yapacak mi?

ÖZEL OKULLAR, 15 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN YÜZ YÜZE TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLAYABİLECEK. Yüz yüze telafi eğitim, özel okullarda 15 Ağustos 2020’den sonra başlayabilecek olup Ağustos ve Eylül aylarında toplam süresi en az üç hafta olacak şekilde düzenlenebilecek.

You might be interested:  Soru: Okul 15 Tatili Ne Zaman?

Telafi eğitimi hangi tarihlerde?

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

2021 Telafi eğitimi zorunlu mu?

Telafi eğitimi zorunlu değil. Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal – duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.

Telafi eğitimi var mı?

Okullarda yüz yüze eğitime devam edilirken, 2020-2021 eğitimin döneminin de sonu yaklaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların kapanacağı tarihi açıkladı. Karnesini alan öğrenciler isteğe bağlı olarak okullarında telafi eğitimi alabilecek.

Ziya Selçuk okullar ne zaman açılacak?

TARİH VERDİ Okulları açacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız.

Telafi eğitimi Haftada kaç saat olacak?

31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan telafi eğitimlerimiz uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecektir. Günlük 4 ders saati üzerinden yaptığımız telafi eğitimlerimiz hafta içi 5 gün olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *