Hızlı Cevap: Okul Kantini Nasıl Alınır?

Okul kantini işletme belgesi nasıl alınır?

Kantin işletmeciliğini yapmak istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı 113 Saatlik Kantin işletmeciliği eğitimi alarak sertifika alabilirsiniz ya da MYK Aşçılık ya da Pastacılık 4. Seviye belge alarak çıraklık eğitim merkezlerinden Kantin işletmeciliği sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Kimler kantin işletebilir?

KANTİN İŞLETMECİLİĞİ kursuna küçük işletme ve hazır gıda alanında faaliyet göstermek isteyen kişiler katılabilir.

Okul kantin ihaleleri nasıl yapılır?

usulü teklif alınarak ve son teklifler üzerinden anlaşma sağlamak suretiyle yapılır. Kapalı Zarf Usulü ile yapılan artırma ihalelerinde geçerli en yüksek teklifin altında olmamak üzere oturumda hazır bulunan isteklilerden sözlü ve yazılı teklif alınmak suretiyle ihale sonuçlandırılır.

Kantin ihalesi için ustalık belgesi nasıl alınır?

Kalfalık Belgesini almaya hak kazandıktan sonra Ustalık eğitim kursuna kayıt yaptırarak 2 yıllık pratik eğitim süresi içinde 256 saatlik teorik eğitim kursunu bitirenler girecekleri sınavdan başarılı olmaları halinde Ustalık Belgesi alırlar.

Kantin işletme belgesi nedir?

Kantincilik Kursu ise kantin işletmecisi mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 113 saatlik Kantin İşletmeciliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Kantinde en çok ne satılır?

Kantinlerde bu ürünlerin yerini alacaklar:

  • Meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar.
  • Kuru meyveler.(30 gr., kaplamasız ve şeker katkısız)
  • Kuruyemişler.(30 gr, soslanmamış, tuzsuz, kabuksuz)
  • İçme suyu.
  • Süt, (UHT/Pastörize)
  • Taze sıkılmış meyve ve sebze suyu.(250 ml’den az)
  • Yoğurt (100-150 gr, paketli)
  • Ayran.
You might be interested:  FAQ: Okul Öncesi Öğretmenliği Hangi Fakülte?

Okul kantininde ne satılır?

Kantinlerde meyve, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, içme suyu, mineralli içecekler, süt (pastörize), peynir (pastörize), yoğurt, ayran, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, günlük haşlanmış yumurta, tam buğday ekmeği, taze domates, havuç, marul, biber vb. sebzelerden yapılmış yağ

Iş yeri açma belgesi nasıl alınır?

İşyeri açma belgesi almak için lise eğitiminin anadolu meslek ya da meslek lisesi standartlarına sahip okullardan mezun olmuş kişilere verilmektedir. Lise mezuniyetinin yanında 2 yıllık meslek yüksekokullarından birinden mezun olan adaylar için de sınavsız işyer açma belgesi alma şansı sunulmaktadır.

Kalfalık Belgesi nasıl alınır?

Mesleki Ve Teknik Eğitim Veren Örgün Yada Yaygın Eğitim Okul Ve Kurumları İle 5580 Sayılı Örgün Öğretim Kurumları Kanununa Göre Açılmış Kurumlardan Yada Yurt Dışından Alınmış Belgeler İle Sınavla Kalfalık Belgesi Alınabilir.

Okul kantin ihaleleri kaç yıllık?

Madde 6 – İş bu sözleşmenin süresi bir yıl olup bu bir yıllık işletme süresi sözleşmenin feshini gerektiren nedenler yoksa en fazla 5 yıl süreyle uzatılabilir.

Kantincilik belgesi nasıl alınır 2019?

kantincilik belgesi almak için; 4 yıllık çamışma hayatı olanlar aşamaları ile önce kalfalık belgesini alabilirler. 9 yıl çalışma hayatı olan kişiler “kalfalık belgesi sınavına direk katılmaya hak kazanır, kalffalık belgesini alır almaz Kantin işletmeciliği ustalık belgesine başvuru yapabilirler.

En kısa yoldan ustalık belgesi nasıl alınır?

Bu yöntemlerden biri mesleki eğitim merkezlerinin açtığı uygulamalı eğitimlere katılmak, eğitim süreci tamamlandıktan sonra ise sınavlara girmek gerekmektedir. Mesleğini belirli bir süredir icra eden kişiler ise eğitime katılmadan sadece sınava girerek ustalık belgesi alabilmektedirler.

Elektrik ustalık belgesi nasıl alınır?

Ustalık ya da kalfalık belgesi almanın genel olarak iki yolu vardır. Birincisi fiilen eğitime devam ederek ikincisi ise eğitim almadan doğrudan sınava girerek belge alınır. Birinci seçenekte, Mesleki Eğitim Merkezlerinde çıraklık eğitimine katılarak 2 -3 yıl sonunda yapılan sınava girilir ve kalfalık belgesi alınır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: E Okula Devamsızlık Nasıl Girilir Okul Öncesi?

Başkasının ustalık belgesiyle işyeri açılır mı?

“3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 4. maddesinde yapılan değişiklikle bazı mesleklerden iş yeri açarken ‘ Ustalık Belgesi’ istenmeyecek. 3308 sayılı Kanun gereğince ustalık belgesi sahibi olan kişiler veya bu belgeye sahip kişileri iş yerlerinde çalıştıranlar bağımsız iş yeri açabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *