Okuyucular soruyor: Okul Kantini Nasıl Açılır?

Okul kantini işletme belgesi nasıl alınır?

Kantin işletmeciliğini yapmak istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı 113 Saatlik Kantin işletmeciliği eğitimi alarak sertifika alabilirsiniz ya da MYK Aşçılık ya da Pastacılık 4. Seviye belge alarak çıraklık eğitim merkezlerinden Kantin işletmeciliği sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Okul kantin ihaleleri nasıl yapılır?

usulü teklif alınarak ve son teklifler üzerinden anlaşma sağlamak suretiyle yapılır. Kapalı Zarf Usulü ile yapılan artırma ihalelerinde geçerli en yüksek teklifin altında olmamak üzere oturumda hazır bulunan isteklilerden sözlü ve yazılı teklif alınmak suretiyle ihale sonuçlandırılır.

Kimler kantin işletebilir?

KANTİN İŞLETMECİLİĞİ kursuna küçük işletme ve hazır gıda alanında faaliyet göstermek isteyen kişiler katılabilir.

Okul kantini ihalesini kim yapar?

Madde 9 – Kantin bizzat yüklenici tarafından çalıştırılacaktır. Kantin başkası tarafından çalıştırılamaz, resmî veya gayri resmî devir ve temlik yapılamaz.

Kantin işletme belgesi nedir?

Kantincilik Kursu ise kantin işletmecisi mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 113 saatlik Kantin İşletmeciliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Kantincilik belgesini kimler alabilir?

Meslek Liselerinin 3 yıllık programlarından mezun olanlar, alanları ile ilgili bir daldan ustalık sınavına girip başarılı olmaları halinde Ustalık Belgesi alırlar. Kantin İşletmeciliği alanında kendi iş yerini açabilir.

You might be interested:  Okul Eylem Planı Nasıl Hazırlanır?

Okul kantinlerinde ne satılabilir?

Kantinlerde bu ürünlerin yerini alacaklar:

  • Meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar.
  • Kuru meyveler.(30 gr., kaplamasız ve şeker katkısız)
  • Kuruyemişler.(30 gr, soslanmamış, tuzsuz, kabuksuz)
  • İçme suyu.
  • Süt, (UHT/Pastörize)
  • Taze sıkılmış meyve ve sebze suyu.(250 ml’den az)
  • Yoğurt (100-150 gr, paketli)
  • Ayran.

Okul kantininde satılan şeyler nelerdir?

Kantinlerde meyve, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, içme suyu, mineralli içecekler, süt (pastörize), peynir (pastörize), yoğurt, ayran, taze sıkılmış meyve ve sebze suları, günlük haşlanmış yumurta, tam buğday ekmeği, taze domates, havuç, marul, biber vb. sebzelerden yapılmış yağ

Iş yeri açma belgesi nasıl alınır?

İşyeri açma belgesi almak için lise eğitiminin anadolu meslek ya da meslek lisesi standartlarına sahip okullardan mezun olmuş kişilere verilmektedir. Lise mezuniyetinin yanında 2 yıllık meslek yüksekokullarından birinden mezun olan adaylar için de sınavsız işyer açma belgesi alma şansı sunulmaktadır.

Kalfalık Belgesi nasıl alınır?

Mesleki Ve Teknik Eğitim Veren Örgün Yada Yaygın Eğitim Okul Ve Kurumları İle 5580 Sayılı Örgün Öğretim Kurumları Kanununa Göre Açılmış Kurumlardan Yada Yurt Dışından Alınmış Belgeler İle Sınavla Kalfalık Belgesi Alınabilir.

Başkasının ustalık belgesiyle işyeri açılır mı?

“3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 4. maddesinde yapılan değişiklikle bazı mesleklerden iş yeri açarken ‘ Ustalık Belgesi’ istenmeyecek. 3308 sayılı Kanun gereğince ustalık belgesi sahibi olan kişiler veya bu belgeye sahip kişileri iş yerlerinde çalıştıranlar bağımsız iş yeri açabilmektedir.

Okullarda okul aile birlikleri hangi yasal dayanakla kurulmuştur?

MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 14/6/1973 tarihli ve 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanununun 16 ncı maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Okul kantini çalıştırılması okulun hangi yönetim süreci ile ilgilidir?

“. Eğitim kampüsü bünyesindeki ortak açık alan, kantin, salon ve benzeri yerlerin işlettirilmesi veya işletilmesi kampüs yönetimince yerine getirilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Okul Birinciliği Nasıl Öğrenilir 2018?

Kantin ihalesi kaç yılda bir yapılır?

Sözleşme süresi ihale kararının işleticiye tebliğ tarihinden itibaren 12 aylık süreyi kapsar. Yıllık kira bedeli aylık kira bedelinin (9) dokuzla çarpılması sonucu bulunacak miktardır. İhaleyi kazanan işletici, Merkez ilçelerde Kantinciler Odasına üye değil ise (1) bir ay içerisinde üye olmak zorundadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *