Okuyucular soruyor: Okul Sporlarına Nasıl Başvurulur?

Okul sporlarına nasıl giriş yapılır?

1.AŞAMA: Okulların e-mail adresine SGM tarafından otomatik şifre gönderilecektir. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilir.www.okulsportal.gsb.gov.tr sitesinden girerek Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığını tıkla. Açılan sayfada sağ yukarıda Okul sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bölümünü tıkla.

Spor bilgi sistemine nasıl kayıt olunur?

” Spor Bilgi Sisteminden alınacak kursiyer başvurularında Adli Sicil Kaydı, Lise Mezuniyet Belgesi, Yükseköğretim Mezun Belgesi ve Sportif Ceza Kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Okul lisansı nasıl çıkarılır?

TC. kimlik bilgileriniz girdiğiniz öğrencinizin bilgileri ekrana geldikten sonra kimlik numarasının üzerine mouse ile gelerek lisans yazdır sekmesine basmalısınız. Yeni açılan sayfadan ise öğrencinize ait olan lisansı bilgisayarınıza bağlı yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

Sporcu özgeçmiş belgesi nasıl alınır?

Sportif özgeçmişiniz mevcut demektir. Lisans yılınız olarak özgeçmiş çıkartmak istiyorsanız. Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz.

Spor lisansına nasıl bakılır?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https:// spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra “uygulamaya git” yazısına tıklayın. Burada ” sporcu ” yazısına tıklayın.

E devletten antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı ( E – devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Ajda Pekkan Hangi Okul Mezunu?

Spor Bilgi Sistemi Denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

a- E-Devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra arama butonuna “ spor bilgi sistemi ” yazıp; spor elemanlarını tıklayarak denklik işlemleri butonundan giriş yapılması gerekmektedir. ( Detaylı anlatım sunumu için tıklayınız. ) b-Transkriptler onaylı olarak E-Devlet sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

Okul Lisansı nedir?

Lisans eğitimi, akademik bir derecedir. Ortaöğretime dayalı en az sekiz yarıyıllık yükseköğretim programıdır. Dört yıl süren üniversite veya yüksekokul öğrenimi ile elde edilir. Bu akademik derece, diploma ile belgelendirilir.

Kaç tane spor çeşidi vardır?

Atletizm, kürek, badminton, basketbol, boks, kano, bisiklet, binicilik, eskrim, futbol,?? cimnastik, halter, hentbol, hokey, judo, su sporları, modern pentatlon, tekvando, tenis, masa tenisi, atıcılık, okçuluk, triatlon, yelken ve voleybol.

Yıldızlar kaç yaş grubu?

a)Türkiye rekorları; yıldızlar, gençler, 23 yaş altı ve büyükler kategorilerinde tescil edilir. Ancak; 15 yaş altı kategorisinde ise her yaş için atılan, atlanılan ve koşulan derecelere göre; ayrı ayrı en iyi dereceler belirlenebilir.

Internetten sporcu lisansı nasıl alınır?

Evraklar önce ilçe müdürlüğüne onaylatılıyor, sonrasında sicil lisans servisinde işlemleri yapılıyor. Belgeleriniz hazır olduktan sonra menajerleriniz varsa yada velileriniz de sizin yerinize başvuru yapabiliyor. Bulunduğunuz ildeki Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdürlükleri adreslerine başvurabilirsiniz.

Sporcu Lisansı nasıl alınır?

Lisanslı Sporcu Nasıl Olunur?

  1. Sağlık raporunu devlet hastaneleri ya da sağlık ocaklarından alabiliyorsun.
  2. Tescil fişini ise bu linkten indirmen, bilgisayarda doldurman ve teslim etmeden önce imzalaman gerekiyor.
  3. Yoğunluğa bağlı olarak süre değişse de en geç birkaç saat içinde lisansını teslim alman mümkün.

Futbol Lisansı nasıl alınır?

Serbest kalan futbolcu dilediği kulüpte aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak ve belirtilen ücreti TFF hesabına yatırarak ASKF’ler aracılığıyla TFF Bölge Müdürlüklerinde lisans çıkartabilirler. a) Nüfus cüzdanının veya ehliyetin aslı ve arkalı önlü fotokopisi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *