Okuyucular soruyor: Tevitöl Nasıl Bir Okul?

Tevitölde hazırlık var mı?

Hazırlık sınıfımız yoktur. Ancak 11. sınıfın sonunda öğrencilerimizin girmek zorunda olduğu TOEFL IBT sınavından 100 ortalama puan alma hedefimiz vardır.

Tevitöl kimin?

TEVİTÖL, 1993 yılında Merhume İnanç Türkeş’in anısını yaşatmak için STFA’nın kurucusu ve İnanç Türkeş’in eşi Merhum Sezai Türkeş tarafından kurulmuş, ilk mezunlarını 2000 yılında vermiştir.

Tevitol Hangi okul?

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’ne ( TEVİTÖL ) Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olan, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı sonunda 8. sınıftan mezun olacak öğrenciler başvuru yapabilir.

Inanç Lisesi kimin?

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (kısaca TEVİTÖL), yerleşkesi Türkiye’nin Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde yer alan özel bir lise. Yüksek potansiyelli çocuklara, ihtiyaç duydukları özel eğitimi vermek amacıyla Eylül 1993’te Sezai Türkeş tarafından kurulmuştur.

Tevitöl kaç öğrenci alıyor?

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında okulumuzda 99 kız ve 118 erkek olmak üzere toplam 217 öğrenci öğrenim görmektedir. Eğitim – öğretim çalışmalarını, bir müdür, üç müdür yardımcısı, 38 tam zamanlı ve 13 yarı zamanlı öğretmen ile gerçekleştirmektedir. TEVİTÖL birçok açıdan benzersiz bir okuldur.

T21C nedir?

T21C Program Amacı Disiplinler arası (STEM – STEAM), araştırma ve problem çözmeye dayalı, 21. yüzyıl ve bilişim becerilerini kullanan ve geliştiren, Fen – Matematik – Teknoloji ve Tasarım odaklı öğrenme programı ve uygulamalarıdır.

Tevitöl Lisesi kapandı mı?

Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü sayılı liselerden olan Kocaeli Gebze’deki TEVİTÖL ‘ün (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi ) IB programı ve İngilizce hazırlık sınıfları kapatıldı.

You might be interested:  Sık sorulan: Okul Web Sitesi Güncelleme Nasıl Yapılır?

Inanç Lisesi kapandı mı?

Üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü az sayıda okuldan Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi ‘nin IB programı ve İngilizce hazırlık sınıfları ekonomik gerekçeyle kapatıldı.

Eğitim Vakfı Nedir Vikipedi?

Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve isteklerinin karşılanmasında kamu kaynaklarının yetersiz kaldığında milli eğitimin kök sorunlarının çözümüne destek olmayı amaçlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *