Sık sorulan: Lgs 400 Puan Hangi Okul?

LGS tavan puanı kaç?

LGS tam puan 500 olarak açıklandı.

Meslek lisesi kaç puan?

İyi bir meslek lisesine yerleşebilmek için LGS’ den en az 450 puan veya yüzde 2’lik dilime girmeniz gerekiyor.

Fen Lisesinden mezun olunca hangi meslekler olunur?

Fen liselerinden mezun olan öğrenciler çoğunlukla Tıp, Mühendislik, Eczacılık, Mimarlık gibi sayısal bölümleri tercih etmektedirler.

LGS en az kaç puan almak gerekir 2021?

LGS en az kaç puan almak gerekir? İyi bir liseye yerleşebilmek için LGS ‘ den en az 450 puan veya yüzde 2’lik dilime girmeniz gerekiyor.

LGS barajı kaç puan 2021?

2021 LGS ‘de baraj puanı “lise”den liseye değişmektedir. LGS sınavında iyi bir liseye girmek isteyen öğrencinin en az 450 puan alması gerekmektedir.

Sağlık için kaç puan gerekir?

Hemşirelik bölümü kazanmak isteyen bir kişinin TYT de 30 net Türkçe, 23 net Temel Matematik, 13 net Fen Bilimleri, 7.5 net Sosyal Bilimler yapması gerekir. AYT sınavından ise 9 net Sosyal Bilimler, 21 net Fizik, Kimya, Biyoloji, 22 net Matematik, Geometri yapması gerekir. Bu net sayıları tabi ki ortalamadır.

Meslek liselerine ek puan veriliyor mu?

Sınavsız geçiş yerine meslek liseli adaylara yönelik ve sadece YGS puanlarında ve sadece meslek lisesinde öğretim gördükleri alanları ile alakalı 2 yıllık önlisans programlarında kullanılmak üzere ek puan verilecektir. Adayın Y-YGS-1 puanına bu ek puan ilave edilecektir.

You might be interested:  Okul Giderlerini Kim Karşılar?

Güzel Sanatlar Lisesi kaç puan 2021?

Öğrencinin güzel sanatlar lisesine gitme hakkı kazanabilmesi için ön koşul, yetenek sınavından 50 ve üzeri puan almaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *