Sık sorulan: Okul Servisleri Nereye Şikayet Edilir?

Okul servisleri nereye şikayet edilir 2020?

“Velilerimiz 153’ü arayıp şikâyet edebilirler” 2019- 2020 Eğitim-Öğretim yılı başladı. Servis firmaları, özellikle özel okullardaki velilerden, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) açıkladığı resmi servis tarifesinin üzerinde rakamlar alınıyor.

Ankara okul servis araçları nereye şikayet edilir?

Ancak yine örtüşmesine rağmen tarife uygulanmıyor ve yüksek ücret talep ediliyor. Taşıyan kişi firma olduğu takdirde velilerimiz bu tür şikayetlerini Alo 153 zabıtaya, okul aile birliklerine, kaymakamlık ve Ankara Ticaret Odası’na şikayet etmeleri gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığına okul şikayeti nasıl yapılır?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB ) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Yol güzergah belgesi nedir?

Personel servisi ve okul servisi gibi taşımacılık hizmeti veren firmaların büyükşehir belediyesinden aldıkları belgeye güzergah izin belgesi adı verilir. Bununla birlikte, turizm sektöründe yer alan firmaların da güzergah belgesi alması gerekir.

Şöför sertifikası nedir?

Servis Şoförü Mesleki Yeterlilik Belgesi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından, servis şoförlerine alınma şartı getirilen bir belgedir. Okul servis araçlarını kullanan şoförlerin, 03.09.2020 tarihinden itibaren MYK mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

You might be interested:  E Okul Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

Servis güzergah belgesi nasıl alınır?

MÜRACAAT SAHİBİNDEN İSTENEN BELGELER

  1. Araç ruhsatının aslı ve araç muayene raporu aslı
  2. Trafik sigortası aslı
  3. GPS formu aslı ( Yetkili GPS firmasından onaylı )
  4. Vergi levhası ( Mali müşavir / muhasebeci kaşeli)
  5. İmza Sirküleri aslı
  6. Meslek Odası Faaliyet belgesi aslı (aynı yıl )
  7. Ticaret Sicil Gazetesi aslı

Milli Eğitim Bakanlığına mail nasıl atılır?

Milli Eğitim Bakanlığı e-posta adresi; kurumsal kullanıcıları için @ meb.gov.tr iken; okul kullanıcıları için @ meb.k12.tr şeklindedir. MEB iletişim kanalları konuya ve birime göre farklılık göstermektedir.

Milli Eğitimin numarası kaç?

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince yürütülen İletişim Merkezi hizmetleri haftanın 7 günü 24 saat boyunca devam ediyor. İletişim Merkezine yurt içinden 444 0 632 kısa numarası ile ulaşılabilirken yurt dışından da +90 312 147 1122 numarası ile ulaşılabiliyor.

Öğretmenler şikayet işlemlerini nasıl ve nereye yaparlar?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

IBB yol güzergah belgesi nasıl alınır?

İstanbul’da personel servisi taşımacılığı hizmeti veren şoförler, yol belgesi alabilmek için İBB Toplu Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmalıdır. Öncelikle kişisel bilgilerinin doğruluğunu teyit eden şoförler, ardından talep edilen evraklarını sisteme yüklemeli ve başvurularını gerçekleştirmelidir.

D3 güzergah izin belgesi nedir?

D3 yetki belgesi ülkemiz içinde personel taşımacılığı faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyenlerin alması gereken bir belgedir. Belgenin kullanımında herhangi bir ticari faaliyet yoktur. En az bir minibüs veya araçla kendi bünyesindeki personelleri taşımak için kullanılır ve bu araçlarda yaş sınırı aranmamaktadır.

Yol Yardım Belgesi nasıl alınır?

Oto kurtarıcı ve çekici işini yapmak için en gerekli belge elbette C Ehliyeti ve K Belgesidir. C Ehliyeti herhangi bir ehliyet kursu aracılığıyla 1 ay içerisinde alınabilmektedir. K Belgesi ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üzerinden başvurularak alınabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *