Sık sorulan: Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Nasıl Oluşturulur?

Tefbis kullanıcı tanımlama nasıl yapılır?

Milli Eğitim Müdürlükleri Modülünün ana ekran görüntüsünden “Ayarlar” işlemi seçilir ve “ Kullanıcı Tanımlama ” kategorisi işaretlenir. olan ekran “ Kullanıcı Tanımlama ” kısmında görüldüğü gibi olacaktır. Yeni kullanıcı kaydı için “ Kullanıcı Ekle” düğmesine basabilirsiniz.

Tefbis gider girişi nasıl yapılır?

Giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Gider İşlemlerine tıklanmalıdır. Ardından gireceğiniz fatura hangi kategori ile ilgili ise o seçilmelidir. Ardından fatura girme menüsü karşınıza gelecektir. Sonra öde Ödenen tipi seçildikten sonra sağında bulunan kişi/ kurum ekle butona tıklanmalıdır.

Okul aile Birliği hesabından para nasıl çekilir?

Mal ve hizmet alımları birlik yönetim kurulu üyeleri veya uzmanlık gerektiren işlerde okul aile birliği üyelerinden oluşan en az üç kişilik bir komisyon marifetiyle yapılır. (2) Birliğin banka hesabındaki paralar, birlik başkanı ve muhasip üyenin müşterek imzasıyla çekilir.

Tefbis işlemlerini kim yapar?

(5) Okul idaresi, okul-aile birliklerinin gelir ve gider kayıtları ile diğer mali işlemlerini Bakanlıkça kurulan merkezî bilgi sistemine ( TEFBİS ) kaydeder. (6) Tutulan defter, dosya, biten koçanlar ile diğer gerekli belgeler Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte öngörülen süreler kadar okulda muhafaza edilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Okul Puanları Ne Zaman Eklenecek?

Tefbis nedir nasıl kullanılır?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim – Öğretim kurumlarının tüm kaynaklardan sağlanan gelir ve giderlerinin kayıt altına alınması amacına yönelik tasarlanan bir sistemdir.Okullara yapılan bağışlar İlçe Milli Eğitim, İl Milli Eğitim ve Bakanlık tarafından izlenebilcek,tüm girdi ve çıktıların raporları tutulacaktır.

MEB tefbis nedir?

Tefbis, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kelime açılımı olarak, Türkiye’de Eğitimin Finansmanı ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemi’dir. Kısaca bakanlığa bağlı tüm eğitim kurumlarına gelen ve giden tüm paraların kayıt altına alındığı sistemin adıdır.

Tefbis tahmini bütçe girişi 2021 nasıl yapılır?

Tefbis tahmini bütçe girişi nasıl yapılır, geçmeden önce tefbis.meb.gov.tr adresinden okul müdürü, kullanıcı bilgileri ile girişi yapın.

  1. Sol tarafta bulunan Tahmini Bütçe menüsü altındaki Gelir Tahmini Bütçe seçeneğine tıklayın.
  2. Okulun 2021 Gelir / Gider İşlemleri sayfası açılacaktır.

Tefbis tahmini bütçe girişi ne zaman yapılır?

Okul ve Kurumların TEFBİS tahmini bütç iş ve işlemleri 01/02/2021-26/02/2021 tarihleri arasında veri girişi yapılması gerekmektedir.

Okul Aile Birliği ne işe yarıyor?

Amacı, okula ve öğrenciye hizmettir. Okul Aile Birliği, şikâyet ve önerileri yazılı olarak kabul eder; OAB Başkanı aracılığı ile okul yönetimine sunar. Okul Aile Birliği, belirlenmiş sosyal sorumluluk projelerinde okul adına aktif görev alır.

Okul Aile Birliği Hesabı internet bankacılığı kullanabilir mi?

Banka şubesi Batı Ataşehir’deki Halkbank Genel Müdürlüğünün giriş katında bulunmaktadır. EFT işlemlerinde işlemin onaylanması için alıcı hesap adına “Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu Okul Aile Birliği Hesabı ” yazılmalıdır. Ödemelerinizi internet bankacılığı, bankamatik veya banka şubesini kullanarak yapmanız mümkündür.

Para çekme talimatı nasıl yapılır?

Şubenizde bulunan şahsıma ait …………………………………. numaralı hesabımdan …………………… TL tutarın …………………………………….. TC kimlik numaralı ……………………………………………………….’a elden ödenmesi hususunuzda bankanıza yetki verdiğimi beyan eder, bankanız tarafından gereğinin yapılarak ………………………………………………….’a …………. TL tutarın ödenmesini arz ederim.

You might be interested:  Soru: Dsi Hangi Okul?

Tefbis kullanıcı adı nedir?

TEFBS Sistemine http:// tefbis.meb.gov.tr adresini kullanarak girebilirsiniz. Giriş için, kullanıcı adı olarak kurumunuzun LSS kodunun başına 90000 eklenmiş halini (Toplam 11 hane), şifre olarak ta 123123 kullanınız.

Tefbis sistemi ne demek?

Bu doğrultuda eğitim- öğretim kurumları için ağ tabanlı bir gelir ve gider yönetim bilgi sistem – inin geliştirilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye’de Eğitimin Finansmanı ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemini ( TEFBİS )’i hayata geçirmiştir.

Mebbis nedir ne işe yarar?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan elektronik hizmetlerin bütününe MEBBİS adı verilmektedir. Velilerin ve öğrencilerin sıklıkla kullandığı e-okul’da MEBBİS sisteminin bir parçasıdır. 2007 Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir projesi olarak hayata geçen sistem, kısaca; bir web sitesi yazılımıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *