Soru: Okul Öncesi Ek Ders Ücretleri Ne Kadar?

Okul öncesi öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Okul öncesi öğretmenleri haftada 18 saat aylık (maaş) karşılığı ve ilave olarak 12 saatte zorunlu ek ders okutmakla görevlidirler.

Okul öncesi öğretmeni ek ders alacak mı?

Açıklanan kazanımların 16. maddesine göre; sınıf öğretmenlerine, okul öncesi öğretmenlerine ve atölye şefliği görevi verilen öğretmenlere haftalık ilave 2 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık maddesi uyarınca okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine haftada 17 saat ek ders ücreti ödenecek.

Sınıf rehberliği kaç ek ders?

Yazının 5. Maddesinde yazılı bulunan “ Sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf şube rehber öğretmenlerinin, anılan Kararın 6’ncı maddesinin beşinci fıkrasına göre haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları, gerekmektedir” ifadesi uyarınca 8 ve 12’ler dahil tüm sınıf şube rehber öğretmenleri ayrıca bu

Ek ders neye göre hesaplanır?

Ek ders ücreti şu şekilde hesaplanabilir:

  1. Öğretmenin girmiş olduğu toplam ders sayısından maaş karşılığı olan ders saati çıkarılır.
  2. Örneğin haftada 26 derse giren bir öğretmenin ek ders hesaplaması:
  3. Ardından toplam ek ders saati ile bir saatlik ödenen ek ders ücreti çarpılır.
You might be interested:  Sık sorulan: Okul Adlarına Gelen Ekler Nasıl Yazılır?

Özel eğitim öğretmenlerinin ek dersi nasıl hesaplanır?

Bu itibarla; haftada 35 saat ders okuttuğu belirtilen özel eğitim alan öğretmenlerinin, okuttuğu bu derslerden haftada aylık karşılığı okutmakla yükümlü olduğu 18 saatin üstünde okuttuğu 17 (30+5=35-18=17) ders saati karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılması gerektiği değerlendirilmektedir.

Uzaktan eğitimde öğretmenler ek ders alacak mı?

Okullarda 2. dönem sınavlarının isteğe bağlı olmasıyla öğrencilerin derse katılımı her geçen gün düşüyor. Öğretmenler de canlı derse, uzaktan eğitime öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi diye araştırmaya başladı. Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak.

Sınıf öğretmeni müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır?

Örnek 2: Kadrosu Boş olan bir ilkokula Müdür Yardımcılığı süresi olmayan ve bir yıldan fazla görev süresi olan bir öğretmenin Müdür Yardımcısı Olarak 22.madde görevlendirilmesinde 19 saat ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Okul öncesi öğretmeni nöbet ücreti alacak mı?

26.07.2014 Tarihli ve 29072 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi” başlıklı 44. maddesi 2. fıkrasındaki; “(2) Bağımsız anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıfı öğretmenleri kendi devrelerinde ve

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat ek ders alır?

Haftada 15 saatlik eğitim süresini aşarak haftada 15 saate kadar, DYK kursunu da dahil edilirse eğer, haftada 25 saate kadar branş öğretmenleri ek olarak derslere girebilir. Öğretmenler ise haftada toplamda 40 saate kadar ders verebiliyor.

Rehberlik dersi kaç saat ek ders?

Milli Eğitim bakanlığından verilen görüş yazısında, “sınıf/şube rehber öğretmenliği verilen öğretmenlere ilgili hüküm kapsamında rehberlik ve yönlendirme dersine girip girmediklerine bakılmaksızın 2 saat ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.” denildi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Okul Nakil Işlemleri Ne Zaman Başlıyor?

Rehberlik dersine giren öğretmen ek ders alır mı?

Örnek; (1) Bir saati Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi olmak üzere haftada 30 saat derse giren öğretmenin, Ders olarak okutmasa da Sınıf/Şube Sorumluluğu görevini aldığı için normal hesaplanan ek ders hesabından ayrı ve bağımsız olarak 2 (iki) saat ek ders ücreti alır.

Rehberlik dersinden ek ders alır mı?

Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılan söz konusu öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak okutulan ‘ Rehberlik /Sosyal Etkinlikler/Sosyal Etkinlik’ dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak, haftalık ders programında yer atan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin

En fazla ne kadar ek ders alınabilir?

Branş öğretmeni haftada kaç saat derse girerse girsin en fazla 20 saat toplam ek ders alabilir. Ek dersi 20 saatten fazla olsa bile 20 saat ek ders alır. Örneğin haftada 34 saat derse giren bir öğretmenin haftalık alması gereken ek ders sayısı 22 saat olmalı ancak bu öğretmene 20 saat ek ders yazılır.

Okul müdürü kaç saat ek ders alır 2020?

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate, b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate, c) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *