Soru: Okul Öncesi Öğretmeni Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Okul öncesi öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Okul öncesi öğretmenleri haftada 18 saat aylık (maaş) karşılığı ve ilave olarak 12 saatte zorunlu ek ders okutmakla görevlidirler.

Okul öncesi öğretmeni ek ders alacak mı?

Açıklanan kazanımların 16. maddesine göre; sınıf öğretmenlerine, okul öncesi öğretmenlerine ve atölye şefliği görevi verilen öğretmenlere haftalık ilave 2 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık maddesi uyarınca okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine haftada 17 saat ek ders ücreti ödenecek.

Sınıf öğretmeni haftalık ek ders nasıl hesaplanır?

Sınıf öğretmeni ve Okul Öncesi öğretmenleri 30 saat derse girdiği için, her 10 saate 1 saat toplamda 30 saat olduğu için (30/10) 3 saat planlama ek dersi alır. Yani haftalık 12+3=15 saat ek ders alır.

Sınıf rehberliği kaç ek ders?

Yazının 5. Maddesinde yazılı bulunan “ Sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf şube rehber öğretmenlerinin, anılan Kararın 6’ncı maddesinin beşinci fıkrasına göre haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılmaları, gerekmektedir” ifadesi uyarınca 8 ve 12’ler dahil tüm sınıf şube rehber öğretmenleri ayrıca bu

You might be interested:  2 Yıllık Okul Öncesi Öğretmenliği Hangi Üniversitelerde Var?

Özel eğitim öğretmenlerinin ek dersi nasıl hesaplanır?

Bu itibarla; haftada 35 saat ders okuttuğu belirtilen özel eğitim alan öğretmenlerinin, okuttuğu bu derslerden haftada aylık karşılığı okutmakla yükümlü olduğu 18 saatin üstünde okuttuğu 17 (30+5=35-18=17) ders saati karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılması gerektiği değerlendirilmektedir.

Uzaktan eğitimde öğretmenler ek ders alacak mı?

Okullarda 2. dönem sınavlarının isteğe bağlı olmasıyla öğrencilerin derse katılımı her geçen gün düşüyor. Öğretmenler de canlı derse, uzaktan eğitime öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi diye araştırmaya başladı. Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak.

Sınıf öğretmeni müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır?

Örnek 2: Kadrosu Boş olan bir ilkokula Müdür Yardımcılığı süresi olmayan ve bir yıldan fazla görev süresi olan bir öğretmenin Müdür Yardımcısı Olarak 22.madde görevlendirilmesinde 19 saat ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Bir öğretmen haftada en fazla kaç saat ek ders alır?

Haftada 15 saatlik eğitim süresini aşarak haftada 15 saate kadar, DYK kursunu da dahil edilirse eğer, haftada 25 saate kadar branş öğretmenleri ek olarak derslere girebilir. Öğretmenler ise haftada toplamda 40 saate kadar ders verebiliyor.

Ücretli Öğretmenlik Nedir maaşları?

Haftalık 25 saat ve aylık 100 saat dersi olan ücretli öğretmen 1.947,35 TL maaş alacaktır. Haftalık 30 saat ve aylık 120 saat dersi olan ücretli öğretmen 2.283,16 TL maaş alacaktır. Ayrıca evli olup eşi çalışmayan ücretli öğretmenlere 53,67 TL eş yardımı ve her bir çocuk için 37,31 TL ek ödeme verilecektir.

27 saat derse giren öğretmen kaç saat ek ders alır?

30 saat derse giren bir branş öğretmeni 18 saat ek ders ücreti alır. 29 saat derse giren bir branş öğretmeni 16 saat ek ders ücreti alır. 28 saat derse giren bir branş öğretmeni 15 saat ek ders ücreti alır. 27 saat derse giren bir branş öğretmeni 14 saat ek ders ücreti alır.

You might be interested:  Soru: Okul Tabletleri Nasıl Aktive Edilir?

Karantinaya alınan öğretmen ek ders alır mı?

İdare mahkemesi, pandemi nedeniyle idari izinli sayılan 60 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan veya karantinada olduğu için ders yapamayan öğretmenlere ek ders ödenmemesini haksız buldu. Mahkeme, uygulamanın ‘hukuka aykırı’ olduğuna hükmederek yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

12 saat derse giren öğretmen kaç saat ek ders alır?

Örnek: Haftada 12 saat derse giren ve klüp veya sınıf rehber öğretmenliği görevi olan bir öğretmene maaş karşılığını doldurup doldurmadığına bakılmaksızın bu görevlerinden dolayı 2 saat ek ders yazılır.

Rehberlik dersi kaç saat ek ders?

Milli Eğitim bakanlığından verilen görüş yazısında, “sınıf/şube rehber öğretmenliği verilen öğretmenlere ilgili hüküm kapsamında rehberlik ve yönlendirme dersine girip girmediklerine bakılmaksızın 2 saat ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.” denildi.

Rehberlik dersinden ek ders alır mı?

Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılan söz konusu öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak okutulan ‘ Rehberlik /Sosyal Etkinlikler/Sosyal Etkinlik’ dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak, haftalık ders programında yer atan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin

Rehberlik öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın Ders niteliğinde yönetim görevi başlıklı 10.maddesi “d)” bendindeki “Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları rehber öğretmenlerinin ders yılı süresince haftada 18 saati, ders niteliğinde yönetim görevi sayılır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *