Soru: Üniversite Okul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Uni kayitlari ne zaman başlıyor?

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? Üniversite elektronik kayıt işlemlerini 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında, okulda kayıt işlemlerini ise 6-10 Eylül’de gerçekleştirecek.

Üniversite kayıtları son gün ne zaman?

YKS sonuçlarına göre bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adayların üniversite kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecek.

Üniversite kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Elektronik kayıtlar e-Devlet üzerinden alınıyor. YÖK’ün e-Devlet üzerinden sunduğu “turkiye.gov.tr/yok- universite -ekayit” adresi üzerinden üniversite e- kayıt işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için adayların sistemdeki bilgilerinin doğrulanmış olması gerekir.

Üniversite kayıt için ne gerekli 2021?

1. AŞAMA: KAYIT EVRAKLARININ TAMAMLANMASI

  • 2021 -YKS Yerleştirme Sonuçları Belgesi.
  • 2021 -YKS Tercih Belgesi.
  • Lise Diploması veya Lise Mezuniyet Belgesi veya Diploma Kayıp Belgesi.
  • Nüfus Cüzdanı.
  • Şehit/Gazi Yakını Belgesi (Sadece Şehit/Gazi Yakınları)
  • Engelli Raporu (Sadece Engelli Adaylar)

Üniversite okul kayıtları ne zaman 2021?

Tercihlerin açıklanmasının hemen ardından ise, üniversite kayıtları başlıyor. YKS ile bir programa kayıt olmaya hak kazanan öğrencilerin 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında kayıt yaptırması gerekirken, elektronik kayıtlar 31 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

2021 Üniversite başvuruları ne zaman?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

You might be interested:  E Okul G Ne Demek?

Üniversiteye e-kayıt yaptırmak yeterli mi?

E – kayıt zorunlu değildir, isteğe bağlıdır. Elektronik ortamda kaydınızı yapabildiğiniz gibi üniversiteye giderek de kaydınızı yapabilirsiniz.

Üniversite kayıtları icin ne gerekli?

ÜNİVERSİTEYE KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER VE EVRAKLAR 2021 -Adayın YKS tercih sonuç belgesinin internet çıktısı. -Nüfus cüzdan fotokopisi. -Askerlik durum belgesi. (Erkek adayların askerlik durumları MSB aracılığıyla sorgulanacaktır. İhtiyaç duyulduğu takdirde kayıt esnasında askerlik durum belgesi istenilecektir.

Üniversite e- kayıt ne zaman bitiyor?

ÖSYM’nin takvimine göre, 2020 üniversite kayıtları 31 Ağustos’ta başladı. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos-5 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-6 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Universite kayıt ICIN fotograf GEREKLI mi?

ÖSYM Üniversite kayıtları ile ilgili tüm merak edilenler ÜNİVERSİTE KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR? f) 12 adet 4.5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf ( fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *