Soru: Üniversite Okul Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite tercih sonuçları ne zaman belli olacak?

Adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebiliyor. 5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Üniversite tercihleri ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından, Türkiye’de meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 2021 YKS tercihleri için tarihleri uzatma kararı aldıklarını duyurdu. YKS kapsamında üniversite tercihleri 5-20 Ağustos tarihlerinde alınacak.

YKS Yerleştirme Ne Zaman Açıklanacak 2021?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00’den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

2021 üniversite tercihleri ne zaman?

YKS tercih sonuçları için ÖSYM tarafından tarih verilmedi ancak elektronik kayıtların 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak olmasından dolayı Ağustos ayının son haftasında açıklanması bekleniyor. YKS üniversite tercihleri 5-20 Ağustos tarihlerinde alınacak.

Üni tercih dönemi ne kadar sürüyor?

Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.” 2020 YKS tercih kılavuzu için tıklayınız. Adaylar, sınav sonuçlarına 28 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C.

Üniversite tercih tarihleri ertelendi mi?

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangın ve sel felaketleri nedeniyle 2021-YKS tercih tarihlerinin 5 Ağustos’tan 20 Ağustos’a uzatıldığını açıkladı.

You might be interested:  Okul Aile Birliği Üyeliğinden Nasıl Istifa Edilir?

Osym kpss sonucları ne zaman acıklanacak?

Adaylar, KPSS sonuçlarına 16 Eylül 2021 tarihinde ÖSYM ‘nin internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler. 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *